nJocuri

Bine ati venit pe forumul nJocuri!
nJocuri

Citate celebre

Piersicuta
    Piersicuta
    Junior Member
    Junior Member

feminin
    Numarul mesajelor : 45
    Varsta : 25
    Localizare : In nori:)
    Joburi/Distractii : www.ejocuri.ro/chat dau cu ban ul :)
    Respectarea regulilor. : Citate celebre Ogdyj610
    Nick anterior : ---
    Data de inscriere : 29/07/2008

default Citate celebre

Mesaj Scris de Piersicuta la data de Lun Aug 18, 2008 2:30 pm

Hello!
    As dori sa avem o rubrica in care sa postam citate celebre ori inventate de noi Very Happy
    Me first tongue

:)Ti-am cerut intimitatea insa mi ai oferit singuratatea,am plans dupa tine..cei drept...erai doar cu mine.. The memories from the past are just a piece from the future Smile Dreams come true Daca asta inseamna viata atunci nu o refuz.Zi,clipe,secunde le traiesc intens pentru ca asta inseamna viata.rnUn dar pe care nimeni nu il poate oferi.Tu iti traiesti clipele,zilele,lunile anului tot ce faci in viata.Iti inchipui ca poti atinge luna,iti imaginezi ca esti de neinvins Toate pentru ca existi,misti,respiri,tot ce faci devine realitate la fel ca visele tale.Nu inceta sa traiesti! Clipele in care iti dai seama ca esti un nimic,unde altcandva ai fost totul,clipele in care iubesti,simti,traiesti viata la intensitate maxime,iti dai seama ca traiesti,o viata,normala,fara griji,care totusi te reprezinta,intr-un oarecare fel,pe care nimeni nu il paote descrie,deoarece doar tu poti sa iti descifrezi viata,asa cum o ai,si asa cum vrei sa fie.rnEste doar un pas pana la distrugere si doar unul pana la succes.Daca ai banii asta nu inseamna ca deti universul,nu inseamna ca poti face oamenii sa creada ca esti un ''sef'' al lor.Si totusi acum ma gandesc......oare de ce exista nedreptate?de ce se poate cu ura? cand se poate cu iubire? de ce totul pare asa greu? cand defapt este usor?.rnIntrebari peste intrebari ma descriu ca fiind o persoana care nu stie multe de la viata,sau chiar,care nu are o viata.''rnNu trebuie sa castigi intotdeuna,important este sa il faci pe cel de langa tine sa piarda!'' Eu,am sa incerc,ca toti,sa am o viata,a mea,fara prioritati,fara reguli.rnA fi normala...a fi diferita...toate sunt sub semnul intrebari.rnDaca as fi normala..as fi prea evidenta,comuna,indiferenta.Daca as fi diferita as intelege raspunsurile pe care eu le spun,as motiva de ce sunt asa,as repeta o greseala pana as face-o bine,intr-un cuvant...as fi Eu,sincera,ajutatoare si foarte timida.Eu privesc viata ca pe un pariu,faci o miscare buna primesti totul,una gresita pierzi tot ce ai avut.rnIntr-o lume ca asta... nu m-as mira daca m-as trezi de dimineata si as plange pentru ce am facut,as intui daca pot avea o viata normala,asa cum o privesc eu,simpla,senina,nu una comuna.A alege e usor...a gresi e si mai usor din punctul meu de vedere deoarece nimic nu este evident sau prea senin..tot ce fac in viata , gandesc inainte , nu ma reped ca sa aflu un raspuns sau sa pun o intrebare din nou.O alegere iti poate ruina casnicia,locul unde muncesti,sau familia.Un pas gresit daca il faci...nu e omenesc,e omenesc sa gresesti nu sa fi inocent sau prea atent la lucurile ce le faci.rnIntr-un Cuvant Mai Mare:Viata Este Frumoasa!In viata nu neaparat trebuie sa ai un obiectiv... trebuie doar sa fi tu insati si iti vei descoperi destinul. rnLumea nu trebuie sa fie la picioarele tale trebuie doar sa te simti bine si in largul tau. O iubire poate dura o vesnicie sau se poate destrama cu ajutorul unor cuvinte...viata e grea,dar frumoasa,alegerile pe care le faci te definesc,motiveaza in viata si de aia trebuie sa le faci cu capul E o lume ciudata...zice sufletul meu. Care contiuna sa se umple cu toate greselile pe care le repetam de fiecare data cand spunem un cuvant,incercam sa ne facem prieteni sau incercam sa facem loc,in sulfetul nostru,pentru o alta persoana care ne este draga si care ne alina sufletele de ori de cate ori este nevioie de alinare si buna constiinta.Eu ma simt pustie...intr-o lume care pune punctul pe i si care nu rezolva prea multe probleme deoarece nu se gandesc inainte.rnAvem o constiinta,trebuie sa o folosim cum trebuie daca vrem sa reusim in viata ce ne propunem,sau doar pentru o simpla anomalie care este din ce in ce mai puternica si gata sa explodeze ca o dorinta de a fi mai usor,mai bine si mai incet.rnNe dorim ETERNITATEA dar nu o putem obtine...ne dorim sa fim mai BUNI cand este o lume plina de rau.Bunatatea vine din inima! O data cu dorinta de a iubi! rnNu invers,caci in primul rand noi suntem buni cu persoanele ,dar si iubim,dar totusi cateodata...A IUBI inseamna a fi melancolic,purtat de val atunci cand nu trebuie Nu ne mai putem concentra,nu mai putem fi atenti si chiar putem uita de prietenii nostri,familia noastra,si persoanele cele dragi.A iubi ...este frumos ,dar prea riscant!Un pas inainte,si iara unul inapoi...facem greseli..asta este...este una din calitatile noastre.Atitudinea noastra trebuie sa fie pozitiva,asa o sa fie o zi pozitiva fara greseli,fara suparare.Daca noi gandim negativ..avem o zi cat mai proasta,dezastruasa care poate avea consecinte grave in viata noastra....ideea este sa faci GRESELI.De ce? Pentru a invata din ele cum sa iti traiesti viata! ''According to the past , I am just a piece of memory now'' rnAm vrut sa iti arat iubirea mea....nu am putut...nu imi ajunge o viata sa te iubesc nu imi ajunge o zi sa te doresc nu imi ajunge un minut sa te privesc ,dragostea nu se explica ea se simte,si eu simt ca in inima mea exista un loc numit : ''TE IUBESC!'' trebuie doar sa aflu cum ajung acolo...Sa iubesti ...e usor,sa traiesti ... e si mai usor,sa minti ... te face sa te simti obligat,sa fi neascultator ... dovedeste ca persoanele din jurul tau o sa aiba dreptate odata si odata,sa fi diferit... nu e neaparat rau,sa fi normal ... te infatiseaza asa cum vrea lumea sa fi, nu cum vrei tu!rn In lumea asta ai de ales daca vrei sa fi ca ceilalti sau diferit...eu am ales diferit de ce? pentru ca toti cei normali par a vrea ca noi sa fim normali pentru ca vor ei,nu noi! Un pas inapoi Si unul inainte Greselile se repeta,dar le putem evita.Un inger a cazut si mia lasat un simbol care este al tau se numeste inima si reprezinta dragostea care ti-o port si tu o tot eviti.Uitata de lume..inconjurata de straini,ma simt asa de singura cand tu nu esti langa mine ma simt parasita de dragostea mea profuna ce pare adormita intr-un colt,numit inima,si uitata de mine ca o dragoste trecatoare care inconjurata de inima mea,sa sfarsit ca o ploaie de vara,o ninsoare alba,ca un cer senin,simpla.rnDaca ma vei uita cand ai plecat,atunci aduti aminte de lacrimile mele care au plans pentru ca tu ai plecat...rnDa-te din calea mea imi vine sa te omor!!!rn Dupa zile n sir in care am plans de dor....de dor pentru tine cu o usoara tristete ingandurata in mine imi spun,adio iubirea mea ,viata ta e numai a ta! rnHaideti sa ne gandim o clipa...la ce am realizat...dupa...sa ne dam seama ca avem un scop,un destin care trebuie sa il ducem la bun sfarsit..daca nu destin macar o m parte din viata noastra trebuie planificata...Traiti din plin! rnCu toti avem vise....ne intrebam cum le putem realiza? oare...cumva noi "croim" drumul vieti cu 1 ramura de la care am plecat?Noi ne facem visele,destinul...tot ce exista pe planeta aceasta...pana si raul...totul se intoarce impotriva noastra....ne intoarcem si noi impotriva lui...dar...ce castigam?dreptate?adevar? bani?Nimic...doar pacea interioara....SmileSmileSmile "Where dreams come true it's a prove that someone is missing us and where love is so so good that world is our world,where dreams come true,where every one leave in peace and want to know about theyrselfs ...just a piece of world,where everything is a happy one,where always someone dream at us,feeling us,they wanna be with us,feel us,LOVE IS GOOD! dream at love, it makes you feel in touch with that person,we could not leave without love,just a simple pain & happy in our life= L.O.V.E." Sa zicem ca am trai doar o secunda...ce am face? 1. Ne am certa cu persoana draga rn2.Ne am injurarn 3.Ne am critica pe noi insasi sau pe persoanele dragi din viata noastra ori, am alege sa traim cu mare intensitate secunda aceea.Smile >>>>>> viata e frumoasa viata e dura viata e simpla viata e complicata cum sa traim o intrebare simpla ce ne sta in minte si ne cufunda in apele ei tulburate zi de zi sperand sa dam peste un obstacol ori sa reusim sa ne impiedicam ...========================================o viata===========================================2 vieti===========================================3 vieti============================ne plictisim de moarte============================================================fara dusmani fara prieteni ce am face? am sta am lenevi nu am munci.... intr un singur raspuns: VIATA AR FI MAI USOARA.rnDar foarte plictisitoare..daca nu exista cineva care sa ne calce pe nervi ori care sa ne ajute...viata ar fi un dezastru:-?? intrebari si raspunsuri Lasa-l sa ma sarute cu saruturile gurii sale: pentru ca dragostea este mai buna dacat vinul Toate gandurile cu adevarat intelepte rnau fost deja gandite de mii de alti oameni inaintea noastra; rnca sa le facem insa cu adevarat "ale noastre",rntrebuie sa le gandim iarasi noi insine, sa le repetam cu evlavie si respect,pana cand vor deveni o parte din viata si experienta noastra intima Dragostea este asemenea tusei: nu poate fi ascunsa O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului Spune-mi pe cine iubesti sa sa-ti spun cine esti Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul Dragostea este darul pe care Zeii l-au dat Oamenilor singuri de sub cer Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata Dorinta de a fi iubit pentru ceea ce esti in tine insuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeste in inima noastra Iubirea este o prietenie care a luat foc.rnrnIubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ...Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.rnrnNu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.Dragostea nu intreaba: "Cat trebuie sa fac?", ci "Ce trebuie sa fac?"Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune. Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii.Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului? Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte impreuna.Dragostea este singurul joc de doi in care amandoi pot sa castige.Performanta pe care o reuseste Dumnezeu in iubirea Lui este ca ne iubeste pe fiecare de parca n-am exista decat noi in toata lumea.rnrnSigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine rnsa mai aruncam si o a doua privire.rnrnIn general vorbind, este mult mai usor sa iubesti toata omenirea decat pe vecinul de alaturi.rnrnPoti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.rnrnIubirea este singura pasiune care se plateste cu o moneda fabricata de ea insasi ... dragostearnrnIntr-adevar, idolii pe care i-am iubit atata timp, mi-au scazut valoarea-n fata oamenilor, mi-au inecat cinstea intr-o cupa prea putin adanca si mi-au vandut reputatia pe-un cantec. Intr-adevar, intr-adevar, cainta adesea inainte am jurat- dar fost-am eu serios cand am jurat? Si iar si iar sosit-a primavara cu trandafir in mana- penitenta mea zdrenturoasa doar o carpa roasa. rnrnIn ce-am lucrat de e vreun bine,rnl-a-nfaptuit doar mana Ta;rndar unde nu Te-am urmarit pe Tine, rnmi-ai spus chiar Tu: e vina mea. rnrnNu-mi lua a ochilor viziunernoricat as decadea sau prospera, rnde ajutorul omului sa n-am nevoie, rndar sa-l ajut pe cel ce-i in nevoie grea. rnrnNici o lacrima, de crezurile-omenesti sunt mai slabe ca dorinta inimii! Prin usa ce blocheaza drumul, strabate o scanteie din ceva superior. rnrnDoua lucrari ale aceluiasi creator se bazeaza pe aceleasi principii. rnrnZiua binecuvantata este aceea in care mi-am tinut gura inchisa in fata dusmanului. rnrnSa intelegi totul este sa ierti totul.rnAmintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi. rnrnO inima care vegheaza este inima care stie ca intotdeauna exista o legatura de la inima la inima. rnrnDaca azi traiesc in lacrimi, de cei iubiti prea-ndepartat, rnEu stiu ca voi canta odata, cu toti cei dragi imbratisat. rnrnNu merit, dar iti face bine: daruieste-mi un zambet ca semn al iertarii! rnrnDezamagirea nu este deznadejde. rnrnDependent in totalitate nu poti fi decat de iubire. rnrnAi nevoie de 3 imbratisari pe zi pentru a supravietui. Dar 15 ti-ar fi suficiente! (B.Tanner) rnrnCum sa traiesti frumos fara iubire, rnCum sa visezi, sa umbli ori sa zbori? rnCum sa alungi nelinistea din zori rnSi pacea din amurg dintr-o privire? rnSUCCESUL IN VIATA inseamna a trai frumos, corect si din abundenta. Dar veacul nostru stie totul despre viata, in afara de felul cum trebuie sa o traiasca. Nu este prea greu de aflat motivul. Noi am desfacut floarea vietii petala cu petala si i-am distrus frumusetea. Ne-am lasat trupul pe seama medicului, mintea pe seama psihiatrului si sufletul pe seama clerului, tratand toate acestea entitati separate. Viata este un tot unitar. Nu poti sa influentezi o parte a ei, fara a le influenta pe toate trei. Viata trebuie traita din abundenta, altfel ea este pierduta! Implinirea emotionala si spirituala nu poate fi realizata de nimeni, decat prin reunificarea celor trei parti, care constituie VIATA, in adevaratul sens al cuvantului.Soarele imprastie din imensitatea-i stralucire la tot... Cu dragoste, caldura, lumina, anihiland nimicul. Dar in drumul sau nu poate atinge marginiri pustiite de rau : ale sufletului, decat atunci cand i se permite!Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit. E un principiu dovedit ca trebuie sa inveti sa asculti pentru a sti comanda. De aceea, maiestria conducerii nu este un act, ci o deprindere. poteci strâmte si abrupte se ajunge la fapte mari. De la sublim la ridicol nu este decât un pas. nu este mai inspaimântator ca ignoranta activa. Fiecare este fauritorul propriului sau destin. Omul nu e decât o trestie, cea mai fragila din natura, dar o trestie gânditoare.O data in viata avem o sclipire in ochi, si ne dam seama ca inseamna iubirea acea sclipire profunda...Iubiti din plin! Sa iubim peste frontiere pana la infinit nu pentru ca suntem obligati,doar pentru ca vrem:) Pana la capatul pamantului nimic nu ne desparte decat o mare albastra,plina de lacrimi ce au plans dupa tine,doar pentru tine.Dragostea...este ca sahul....Faci o mutare gresita...pierzi totul. Iubiti cat puteti Viata este frumoasa ,si merita traita! in fiecare zi plang dupa tine si dorul tau mie dor de tine mie dor de umbra ta mie dor de greselile tale mie dor de tot ce faceai rnmie dor de tine mie dor de dragostearnta mie dor de tot ce iimi spuneai Nu pot sa te iert pentru ce ai facut daro sa te iubesc tot timpul nu pentru ca sunt obligata cirndoar pt ca asa vreau Te vreau in inima mea te vreau sa ma certi te vreau sa ma iubesti asta e viata mea nu ma pot Impotrivi te iubesc si te voi iubi

va zic...eu am scris totul si in profilul meu nuts nuts nuts
    raly12
    raly12
    Membru Vip
    Membru Vip

feminin
    Numarul mesajelor : 717
    Varsta : 26
    Localizare : giurgiu...undeva pe malu dunarii
    Joburi/Distractii : dansul...petrecerile....viata traita la maxim
    Referrals : 2
    Data de inscriere : 01/12/2008

default Re: Citate celebre

Mesaj Scris de raly12 la data de Joi Dec 11, 2008 11:57 pm

Love Iubirea e cea mai nobila forma de nebunie Love
    Nameless
    Nameless
    Administrator
    Administrator

masculin
    Numarul mesajelor : 694
    Varsta : 24
    Referrals : 0
    Data de inscriere : 10/08/2008

Mesaj Scris de Nameless la data de Vin Dec 12, 2008 12:48 pm

un rezumat?o.0..mie lene sa citesc:D:))
    Calibra92
    Calibra92
    Membru
    Membru

masculin
    Numarul mesajelor : 166
    Varsta : 27
    Localizare : Google Earth
    Joburi/Distractii : *Error* - Prea multe!
    Data de inscriere : 16/06/2009

Mesaj Scris de Calibra92 la data de Mier Iun 17, 2009 2:08 pm

blooduletz are dreptate...ai pus 1.000 de citate aruncate acolo Surprised cine crezi ca le va citi pe toate? mai bine puneai doar ce ti se parea tie k trebuie pus neaparat... Very Happy

Diferenta dintrea "a putea" si "a face" este "a vrea". (citat by me knd eram manga ) laugh
    Charlie
    Charlie
    Administrator
    Administrator

masculin
    Numarul mesajelor : 404
    Varsta : 23
    Localizare : apar de unde nu te astepti
    Nick anterior : Danutz,Wanna be loved
    Data de inscriere : 26/07/2008

Mesaj Scris de Charlie la data de Mier Iun 17, 2009 8:19 pm

piersi am sa`l citesc si eu cand am chef.. m`am uitat asa ca "din avion"....e mare laugh creca ti`a luat vreo 3 zile ca sa scrii:))) group
    Calibra92
    Calibra92
    Membru
    Membru

masculin
    Numarul mesajelor : 166
    Varsta : 27
    Localizare : Google Earth
    Joburi/Distractii : *Error* - Prea multe!
    Data de inscriere : 16/06/2009

Mesaj Scris de Calibra92 la data de Joi Iun 18, 2009 1:42 pm

Netu` mama tuturor ideeilor...dream...o complectare...nu trebuie neaparat scris...cu copy si paste sa vezi kte citate scri de umpli forumu laugh
    maccabre
    maccabre
    Junior Member
    Junior Member

masculin
    Numarul mesajelor : 13
    Varsta : 25
    Data de inscriere : 05/12/2009

default Re:Citate celebre

Mesaj Scris de maccabre la data de Dum Dec 06, 2009 3:50 pm

Mai bine sa fi prost pentru 5 minute daca pui o intrebare, decat sa fi prost o viata intreaga pentru ca nu ai puso

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Noi 19, 2019 4:58 am